Hemen iletişime geçin!

GEZGİN ilaçlama firması olarak; müşteriye karşı güvenilir olmayı, insan sağlığı bakımından güvenilir ilaçlar kullanmayı, temiz ve güvenilir bir çevre dolayısıyla temiz ve güvenilir bir ANKARA için gerekli hatta zorunlu bir davranış olarak görüyoruz.

Tabi ki Ankara’da güvenilir bir ilaçlama firması olmak için; işin gerektirdiği tüm koşulları sağlamış olmanız gereklidir. Gerek hamamböceği  ilaçlamasında gerek fare ilaçlamasında gerek sinek ilaçlamasında gerekse diğer tüm haşere ilaçlamalarında 24 saat hizmet verebilecek donanımlı ilaçlama servislerinizin olmasının yanı sıra; İlaçlama hizmeti vereceğiniz ev, otel, restaurant, lokanta, fabrika, market, işyeri,eğitim ve sağlık kurumlarında … vb. gibi tüm mekan ilaçlamalarında; İlaçlama servis ekiplerinizin T.C.Sağlık Bakanlığı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) onaylı ilaçları uygun dozda kullanmaları gereklidir.

Gezgin ilaçlama ltd. şti. olarak Ankara böcek ilaçlama piyasasında hizmet veren Ankara böcek ilaçlama şirketleri arasında; ilk sıralarda olmaktan dolayı mutluyuz. Böcek ilaçlama çok ciddi bir iştir. Yanlış ilaçlama yöntemleri, kullanılan yanlış ilaçlar ekolojik dengeyi bozabileceği gibi; insan yaşamını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Ancak ne acıdır ki, bu denli önemli olan böcek ilaçlamanın yanı sıra kemirgen ilaçlamasında da hizmet veren Ankara böcek ilaçlama firmaları arasında T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı, ruhsat sahibi olmayan böcek ilaçlama firmaları da, kendilerini Ankara böcek ilaçlama firması olarak tanıtmaktadırlar. İşte bu yüzden, böcek ilaçlama hizmeti alacağınız Ankara böcek ilaçlama firmalarından; T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatının olup olmadığını ve de kullandığı ilaçların Dünya Sağlık Örgütü’nce onaylanan böcek ilaçlarının olup olmadığı sorulmalıdır. Ruhsatı olmadığı halde, ilaçlama yapmak isteyen Ankara böcek ilaçlama firmalarını 184 Sağlık Bakanlığı hattına ücretsiz olarak bildirmek bir vatandaşlık görevidir.

 

Hamamböceği ilaçlama:

Hamam böceği vücut direnci çok güçlü olan bir haşeredir.50 derece çevre sıcaklığına dayanan hamam böcekleri -30 derecede de yaşayabilmektedir. Siyah, kızıl ya da kırmızı renkte olan hamam böcekleri 2-2,5 yıl yaşarlar. Kalorifer böceği olarak da bilinen hamam böcekleri yılda 350-400 yumurta bırakabiliyor. Yumurtalarını duvar diplerine ve çatlaklara bırakan hamam böceğinin yumurtaları çok küçük olduğundan görünmezler.

Hamam böceği ilaçlama işi çok önemlidir. Hamam böcekleri gündüz kuytu yerlerde gizlenip gece ortaya çıkan bir böcek türü olduğundan ilaçlamanın gece yapılmasında fayda vardır. Yapılan ilaçlama da ilaçlar kesinlikle hamam böceği yumurtalarını etkilemediği için,20-24 gün sonra ikinci bir ilaçlamanın yapılması gereklidir. Çünkü hamam böceği yavruları takriben 15 gün sonra yumurtadan çıkarlar. 2000 yılından sonra kullanılmaya başlanan jel ilaçlama yöntemi de hamam böceği ilaçlamasında etkili bir ilaçlama yöntemidir. Jel ilacı yiyen hamam böcekleri yuvalarına dönünce ölürler. Ölü hamam böceğini yiyen diğer hamam böcekleri de jel ilaçtan etkilenerek ölürler.

Ankara’da ya da komşu illerde haşere ve kemirgenlere karşı 10 yıllık deneyimli uzman kadrosuyla ilaçlama mücadelesi veren T.C.Sağlık Bakanlığı Onaylı Gezgin ilaçlama ltd. şti. olarak hamam böceği sorununuzu kökten çözmeyi taahhüt ederiz.

 

Böcek ilaçlama:

Böcek sözcüğü, yürüyen haşereyi tanımlar. Hamam böceği, tahtakurusu, pire, kene, sivrisinek vs. gibi zararlılar bunlardan bazılarıdır. Haşere ya da böcek diye tanımlanan bu canlılar için kullanılan böcek ilaçları ve kullanım dozları da çok farklıdır. Örneğin, hamamböceği için kullanılan ilaçlar bit ya da karınca için kullanılamaz. İlaçlama kavramı çok genel bir anlatımdır. Çünkü onlarca uçkun çeşidi vardır doğal olarak ilaçlar da aynı etkiyi göstermez. Böceklere karşı kullanılan böcek ilaçlarının farklı olmasıyla birlikte uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri de farklıdır.

Böcek ilaçlama işinde kullanılan böcek ilaçlarının kesinlikle Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerinde belirtilen biyosidal ürünler olması gerekli hatta zorunludur. Böcek ilaçlama mücadelesini izinsiz, kontrolsüz girişi yapılan ilaçların yanı sıra tarım ilaçları kullanarak ilaçlama yapan böcek ilaçlama firmalarının, halk sağlığını tehdit ettikleri bir gerçektir.

 

Haşere ilaçlama Ankara:

Böcek haritasına baktığımızda Ankara’da yaşayan haşerelerin ve kemirgenlerin hangi aylarda yaşadığını görebiliriz. Örneğin şark, alman ya da Amerikan hamamböcekleri yılın tüm aylarında gözükürken, karasinek, örümcek ve sivrisineklerin mart ayı ile eylül ayları arasında pirelerin ise mayıs ayı ile eylül ayı arasında yoğun olarak yaşadıklarını söyleyebiliriz. Bu aylarda yapılacak haşere ilaçlamalarından daha fazla verim alınacağı ortadadır. Haşere ilaçlaması başka bir deyişle haşere ile mücadele işi çok ciddi bir iştir. Öncelikle haşere dediğimiz her tür böceğin beslenme ve çoğalmaya dayalı yaşam seyrini bilmelisiniz ki; onlara uygun haşere ilaçlama yöntemini uygulayabilesiniz. Yanı sıra eğer sorun olan haşere türünün komşu mahallerden geldiği şüphesi varsa bu durum değerlendirilip, gerekiyorsa haşere ilaçlaması yapılan mekâna komşu olan yerlerin de uygun yöntemle böcek ilaçlanması yapılmalıdır ki; yapılan haşere ilaçlamasından en iyi sonuç alınsın.

 

Dezenfektan:

Dezenfektan işlemi; mahallin görünmeyen mikroplarının yok edilmesi için kullanılır. Dezenfektan işleminin önemi, uygulandığı yüzeyde uzun süreli etkin olarak kalabilmesinin yanı sıra insan sağlığına herhangi bir şekilde zarar vermemesidir.

Dezenfeksiyon; patojen mikropların yok edilmesi işlemi olup; sterilizasyon demek değildir. Sterilizasyon, patojen olan ya da olamayan tüm mikroorganizmaların yok edilmesini amaçlar.

Dezenfektanlar, zehirli kimyasal maddelerdir. Gaz, sıvı, katı ya da kıvamlı sıvı şekillerinde uygulanabilir.

Haşere ve kemirgen ilaçlamasında verdiği kaliteli, etkin ve güvenilir hizmetlerle Ankara ve komşu illerindeki ilaçlama piyasasında ciddi anlamda söz sahibi olan Gezgin ilaçlama ltd şti, dezenfektan mücadelesinde de 10 yıllık deneyimli elemanlarıyla hizmet vermektedir.

 

Fare ilaçlama:

Fare ile mücadele, diğer haşerelerle yapılan mücadeleden farklıdır. Halk sağlığı için verilen ilaçlama mücadelesindeki tek omurgalı hayvan farelerdir.           Fareler yılda 5-6 defa doğururlar ve her doğumda 10’dan fazla yavru yaparlar.

Her doğan fare yavrusu da 2 ay içinde kendi yuvasını yaparak çoğalmaya başlar

Fareler yaşadığı yere göre isim alırlar ve büyüklükleri farklıdır. Ev faresi, çatı faresi, lağım faresi, tarla faresi vs. gibi isimler alırlar. Büyüklükleri birkaç cm ile kedi büyüklüğünde olabilirler.

Ev ve işyerlerinde görülen fare ve sıçanlar, sağlığımızı tehdit ederek patojen mikroorganizmaların çevreye yayılmasına sebep olurlar ve kuduz, tifüs, veba, tifo gibi hastalıkların mikroplarını taşırlar. Yanı sıra çok güçlü olan ağız yapısı ve keskin dişleriyle ev ve işyerlerinde bulunan elektrik kablolarını kemirerek güvenlik, iletişim problemlerinin yanı sıra yangınların çıkmasına sebep olurlar.

Gezgin İlaçlama firması olarak; fare ilaçlamasının önemini belirttikten sonra fare ile mücadelenin kesinlikle uzman bir ilaçlama firması tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyoruz. Kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü onaylı, T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlardan 2.ve 3. Generasyon Antikogülant Rodentisitler olması gereklidir. Uzman kadrosuyla, doğru ilaçlama yöntemlerini ve doğru ilaçları kullanarak fare ilaçlama mücadelesi veren Gezgin İlaçlama ltd. Şti.nden günün her saatinde kaliteli hizmet alabilirsiniz.

 

Mekan ilaçlama:

İnternette Ankara mekânları deyince karşımıza Ankara’nın bir çok yerinde birçok eğlence mekânları, cafeler, nişan-düğün mekanları, clupler, barlar vs. gibi mekanlar çıkmaktadır. Çok sayıda tabela altında hizmet veren bu işletmeler, verdikleri hizmetlerin kalitesini anlatmak için en iyi kebap, en iyi balık lokantası, en iyi meyhane, en iyi manzaralı yer, en iyi baklava, en iyi bar, en iyi türk yemekleri, en iyi düğün salonları vs. şeklinde ifadeler kullanmaktadırlar.

      Bir mekânın en iyi… Olabilmesi için, öncelikle mekân temizliğinin mükemmel olması, mekânda hiçbir şekilde haşere ve kemirgen sorununun olmaması gereklidir. Bunun içinde tüm mekân sahiplerinin, işinde uzman olan Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilaçlama firmalarına ulaşmaları gerekli olduğu kadar periyodik bir şekilde mekân ilaçlaması yaptırmak gıda işletmeleri için bir zorunluluktur.   

Gezgin İlaçlama firması olarak; Ankara ve komşu illerinde her türden binlerce mekânın böcek ve fare ilaçlamasını yapmış ve yapmakta olan işinde uzman, güvenilir bir ilaçlama firması olmanın iç huzuru içinde sizlere de hizmet vermek isteriz. Eğer sizde işyerinizin hijyenik, dezenfektan ihtiyacı olmayan, haşere ve kemirgen sorunu yaşamayan bir yer olmasını istiyorsanız, www.ankarabocekilaclamafirmasi.com.tr sitelimizden ulaşarak 24 saat kaliteli hizmet alabilirsiniz. 

 

Restaurant ilaçlama:

Restaurantlar; haşere, böcek ve kemirgenlerin en sık görüldüğü yerlerdir. Bu sorun çözülerek, temiz ve sağlıklı bir ortamda yemeklerin pişirildiği mutfakların sağlanması çok önemlidir. Herhangi bir bölümünde, haşerelerin veya farenin görüldüğü bir işletmenin müşteri problemi olacağı, tercih edilmeyeceği bir gerçektir. Düzenli ilaçlaması yapılmayan restaurantlarda haşere, sinek veya kemirgen sorunlarından en az bir tanesinin olmaması olanaksızdır. Çünkü bu zararlılar mutfakta çok hızlı çoğalabildikleri gibi dış mekânlardan da gelmektedirler. Bazı restaurant sahiplerinin, ilkel yöntemlerle ve de T.C.Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ilaçları kullanarak restaurant ilaçlaması yapmaları, sorunu çözmeyeceği gibi var olan haşere ve kemirgenlerin; yanlış kullanılan, dozunda kullanılmayan ilaçlar ve yanlış yapılan ilaçlama yöntemleri nedeniyle haşere, böcek ve farelerin ilaçlara karşı bağışıklık sistemi daha da gelişmiştir. Bu durumdan sonra ruhsatlı ilaçlama firmalarını arayarak restaurant ilaçlaması yaptırmak isteyen işyerlerinde sorunun çözümü zorlaşmakta, kullanılan ilaç miktarı, ilaçlama sayısı artmakta dolayısıyla ilaçlama maliyeti yükselmektedir.

Restaurant, lokanta, pastane vs. gibi işletmelerde, işletme sahiplerinin haşere, böcek, sinek veya kemirgenler için ‘işyerimizi ilaçlatıyoruz… Çok para ödüyoruz fakat yine de bu zararlılardan kurtulamıyoruz…’ Dediklerini sıklıkla duymuşuzdur. İşte bunun için, haşere ve kemirgen sorunundan tamamen ve en ekonomik şekilde kurtulmak için; Ankara restaurant sahiplerinin; konusunda uzman, güvenilir, T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama ve dezenfektan ruhsatı olan bir ilaçlama firmasını aramaları gerekmektedir.

Aranan bu ilaçlama firmasının; Ankara ve komşu illerinde 10 yıllık deneyimli kadrosuyla hizmet veren, gücünü referanslarından alan Gezgin İlaçlama ltd. şti.ne  www.ankarabocekilaclamafirmasi.com.tr sitemizden ulaşarak 24 saat kaliteli hizmet alabilirsiniz.

 

Otel ilaçlama:

Otellerdeki sorumluların, ençok çekindikleri problemler arasında haşerelerin ya da böceklerin ortalıkta dolaşması gelir. Çünkü müşterilerin böyle bir soruna tanıklık etmeleri otelin imajını son derece olumsuz etkiler.  Ankara ilaçlama firmalarından, Gezgin İlaçlama Firması olarak Ankara ya da komşu illerimizdeki onlarca otelin haşere ve böcek sorununu deneyimli, uzman ekiplerimizle otel ilaçlaması yaparak çözmüş bir ilaçlama firmasıyız. Otellerin ilaçlamasında kullanılan kimyasallar; insektisit ve rodentisitlerdir. Oteller hizmet alanları olduğundan, estetik yönlerini de dikkate alarak yaptığımız otel ilaçlamalarında kullanılan ilaçların, kokusuz ve leke bırakmayan biyosidal ürünlerden WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylı T.C.Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı halk sağlığı ilaçları olmasına dikkat ediyoruz.Gezgin ilaçlama ltd. şt’ne  www.ankarabocekilaclamafirmasi.com.tr adreslerinden ulaşabilir; günün her saatinde kaliteli hizmet alabilirsiniz.

 

Market ilaçlama:

Marketler insanların gıda, temizlik vs. gibi ihtiyaçlarını gidermek için gerektiğinde günlük olarak da gittikleri alışveriş yerleridir. Marketin büyüklüğüne göre, belki de binlerce insanın her gün ziyaret ettiği bu yerlerin çok temiz olması, kesinlikle haşere ve kemirgen probleminin olmaması gereklidir.

Ancak; marketlerin çoğunda, başta hamamböceği ve fare olmak üzere çok değişik haşere türünün varlığı bir gerçektir. Marketler; gerek böcekli bir mekândan sevkiyatla gelen koliler arasında, gerekse fırınlardan alınan ekmek kasaları içinde gelen haşereler nedeniyle de böcek ve haşere sorunu yaşayabilmektedir. Haşere ve kemirgenler genellikle marketlerin depo, mal kabul ve iade, bakliyat, unlu mamul, kuruyemiş, manavın yanı sıra yemekhane, tuvalet ve soyunma odalarında görülürler ve zarar verirler. Verilen maddi zararların yanı sıra halk sağlığı ve müşteri memnuniyeti açısından, ilaçlama firmaları aracılığıyla yapılacak market ilaçlamalarının kalitesi çok önemlidir.         

 Ankara ilaçlama firmalarından, Gezgin İlaçlama Firması olarak öncelikle haşere ve kemirgenlerin nereden geldiğinin, barınma ve beslenme yerlerinin nereler olduğunu tespit ettikten sonra ilaçlamaya başlamak gerektiğini belirttikten sonra T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ilaçlarından(halk sağlığına zarar vermeyen, sadece hedef canlıyı yok eden) ilaçları dozunda ve de uygun ilaçlama yöntemini kullanarak market ilaçlamasının yapılmasının gerekli olduğunu söylüyor ve söylediklerimizi eksiksiz olarak uyguluyoruz. Çünkü biz 10 yıllık deneyimli ve uzman kadrosuyla, gücünü yaptığı işlerin niceliğiyle beraber niteliğinden alan T.C.Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaçlama ruhsatı olan Ankara ilaçlama firmasıyız.

Shopping Cart (0 items)